Kategorie

Zdjęcia w galeriach.

Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

wtorek, 21 sierpnia 2007 0:24

Przed tygodniem piłkarze Radomiaka zremisowali z Mazowszem Grójec 1:1. W środę na wyjeździe pokonali Nadnarwiankę Pułtusk 1:0. Wczoraj ich rywalem był Świt Nowy Dwór Mazowiecki i tym razem podopieczni Jerzego Engela jr. przegrali 0:1. Świt i Radomiak jeszcze wiosną 2006 roku grały w II lidze. W ubiegłym sezonie za wszelką cenę chciały powrócić na zaplecze ekstraklasy. Przed nowym sezonem w obu klubach sporo się zmieniło. Ale w pierwszych dwóch kolejkach lepiej radził sobie Radomiak i to w nim upatrywać można było faworyta potyczki. Tymczasem kibicom przyszło przeżyć rozczarowanie. Porażka smuci, ale jeszcze bardziej to, że zieloni zaprezentowali bardzo przeciętną dyspozycje. Zagrali nieskutecznie. Na początku Radomiak przeważał. Już w 7 min. Rosłaniec mocno strzelił. Bramkarz gości był na posterunku. Kiedy wydawało się, że lada moment padnie upragniony gol, nieoczekiwanie gra się jednak wyrównała. Gospodarze wyraźnie nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. Kibice oglądali mało składnych akcji. Niestety, po przerwie niewiele się zmieniło. Jerzy Engel jr. dokonał zmian w składzie. Nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. Mało tego, w 64 min. Bluszcz pokonał Banasiaka. Gdy chwilę później szczęśliwy strzelec opuścił boisko, a Kabala, jego zmiennik popisał się strzałem obok słupka, stało się jasne. Uratowanie remisu będzie nie lada osiągnięciem. W ostatnim kwadransie radomianie rzucili się do ataku. Bramkarza gości próbował zaskoczyć Szary, groźnie strzelał Lesisz. Akcje prowadzone były bardzo chaotycznie i Radomiak poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę. Radomiak Radom: Banasiak - Bobrowski, Michalski, Lewandowski, Wachowicz, Czpak, Sobieska (59. Majewski), Rosłaniec, Oziewicz (53. Szary), Lesisz, Barzyński (68. Dukalski) Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Fogler - Gumowski, Reginis, Gurzęda, Lendzion, Bluszcz (65. Kabala), Iwanowski, Kaźmierczak, Wojtczak, Janusiński, Zjawiński żółte kartki: Lewandowski, Lesisz (Radomiak) - Bluszcz, Wojtczak, Kaźmierczak (Świt) sędzia: M. Bilmin (Białystok) Widzów: ok.95000

czwartek, 31 maja 2007 23:11

Chętnych zapraszam do wpisywania się do komentarza tego newsa.

P.S. Prosze podać swój numer gadu-gadu w treści komeentarza.

wtorek, 22 maja 2007 21:51
 18 - letni piłkarz Radomiaka Radom, Arkadiusz Oziewicz został powołany do reprezentacji Polski U-18 na zgrupowanie podczas, którego kadrowicze zmierzą się dwukrotnie ze swoimi rówieśnikami z Białorusi.
Lista powołanych na spotkania z Białorusią:

Artur Krysiak (Birmingham City FC), Jakub Jesionkowski (Zagłębie Lubin), Michał Brynkiewicz (SMS Łódź), Mateusz Siebers (FC Metz), Szymon Solecki (Hetman Zamość), Przemysław Wysocki (Legia Warszawa), Sebastian Białas (Arka Gdynia), Mateusz Machaj (Amica Wronki), Arkadiusz Oziewicz (Radomiak Radom), Maciej Rybus (MSP Szamotuły), Adrian Rakowski (MSV 02 Duisburg), Robert Hirsz (Lechia Gdańsk), Kamil Majkowski (Legia Warszawa), Bartłomiej Babiarz (Ruch Chorzów), Marcin Kalkowski (SMS Łódź), Paweł Budniak (SMS Bielsko-Biała), Mariusz Zawodziński (GKS Bełchatów), Tomasz Machul (TSV München von 1860), Mariusz Cichowlas (Kujawiak Włocławek).
Podziel się
oceń
0
0

Tajna ocena dla sędziego

wtorek, 22 maja 2007 21:44

Arbiter z Łodzi "podgwizdywał” drużynie Świtu w meczu z Radomiakiem. Radomianie wysłali pismo do prokuratury we Wrocławiu.

Sędzia wyniku meczu, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Radomiak Radom, nie wypaczył, ale były to trudne zawody do prowadzenia - mówi obserwator tego spotkania, Kazimierz Stępień z Warszawy.

Ocena dla sędziego jest tajna i nie mogę jej ujawnić - mówi Stępień. Co do spornych sytuacji, na pewno arbiter słusznie nie uznał gola dla Radomiaka, strzelonego przez Przemysława Michalskiego. Gracz gości faulował łokciem bramkarza Adriana Bieńka. Wcześniej nim piłka wpadła do siatki, sędzia wyraźnie to widać na kasecie odgwizdał faul.

Niestety obserwator nie chciał ocenić innych spornych sytuacji, jakie miały miejsce podczas tego pojedynku. A było ich dość sporo. Druga bramka dla Świtu padła ze spalonego, przy stanie 2:2 Dariusz Zjawiński za chamskie zachowanie powinien otrzymać czerwoną kartkę, przy stanie 3:2 nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za faul na Grzegorzu Wawreńczuku.

SĘDZIOWIE Z ŁODZI

Na pomeczowej konferencji prasowej na pracę sędziego narzekał także Jerzy Masztaler, trener zwycięskiego zespołu. - Mylił się na dwie strony. Nam też jednej bramki nie uznał, a uważam, że była ona prawidłowa - mówi szkoleniowiec. Przed meczem z Radomiakiem, graliśmy z Olimpią w Elblągu i strasznie nas tam "przekręcił” sędzia. Nie dało się nawet zremisować. Zeszliśmy z boiska pokonani.

Zarówno mecz, Olimpia - Świt jak i Świt - Radomiak prowadzili arbitrzy z Łódzkiego Kolegium Sędziów. Świt i Radomiak gonią w tabeli dwie drużyny z województwa łódzkiego, Pelikana Łowicz i Concordię Piotrków Trybunalski. Jak się okazuje dość skutecznie to robią panowie sędziowie, by pomóc swoim drużynom? Michał Mularczyk, sędzia meczu w Nowym Dworze Mazowieckim, który drugi rok prowadzi mecze w III lidze, mieszka na stałe w Skierniewicach.

OFICJALNY PROTEST

Radomiak wczoraj wystosował oficjalny protest na pracę sędziego do Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ustala obsadę na mecze pierwszej grupy trzeciej, w której gra między innymi Radomiak i Mazowsze Grójec. Protest klub wysłał także do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki, Łódzkiego Kolegium Sędziów i prokuratury okręgowej we Wrocławiu.

Podziel się
oceń
0
0

Radomiak zasłużył na pochwałę

wtorek, 22 maja 2007 21:39
 Porażka piłkarzy Radomiaka ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim. W 89 minucie był jeszcze remis...
Piłkarze Radomiaka po dramatycznym meczu zeszli z boiska w Nowym Dworze Mazowieckim przegrani. Ogromna szkoda, do podopieczni trenera Jacka Kacprzaka pokazali się z niezłej strony.

Mecz Świtu z Radomiakiem dla obydwu drużyn był jedną z ostatnich szans na dogonienie w tabeli prowadzących Znicza Pruszków i Concordii Piotrków Trybunalski.

"SAMOBÓJ” SKÓRNICKIEGO
Już w 12 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Rzut wolny z około 40 metrów wykonywał Waldemar Stachowiak. W polu karnym piłka trafiła w głowę Mikołaja Skórnickiego i wpadła obok w ogóle nie interweniującego Roberta Stawiarskiego.
- Przed meczem uczulałem zawodników, że Świt jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry. W takich sytuacjach na pole karne zapędza się Tomasz Reginis. Piłka przypadkowo trafiła w głowę Mikołaja i niestety wpadła do siatki - mówi Jacek Kacprzak, trener Radomiaka.

NIEUZNANE GOLE
Radomianie szybko się pozbierali i ruszyli do odrabiania strat. W 27 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Arkadiusza Oziewicza futbolówkę do siatki skierował głową Przemysław Michalski. Ale arbiter z Łodzi gola nie uznał, bo jego zdaniem nasz zawodnik faulował bramkarza Adriana Bieńka. A szybka kontra Świtu zakończyła się stratą drugiego gola. Strzał Dariusza Zjawińskiego sparował Stawiarski, ale wobec dobitki Piotra Bajery już był bezradny.

Stracona druga bramka jeszcze bardziej mobilizująco wpłynęła na podopiecznych trenera Kacprzaka. Dwa razy bardzo mocno strzelał na bramkę gości Maciej Terlecki, a Bieniek z najwyższym trudem parował piłki na rzut rożny.

W końcu padła bramka dla "zielonych”. Rzut wolny wykonywał Oziewicz, w polu karnym futbolówka trafiła do Mikołaja Skórnickiego, który głową skierował ją do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się także od ataków Radomiaka, ale gola strzelili gospodarze, którego sędzia nie uznał. Jego zdaniem Piotr Bajera był na spalonym.

KOLEJNY NAPASTNIK
Radomski szkoleniowiec postawił wszystko na jedną kartę. Wprowadził kolejnego napastnika (wcześniej Michała Kowalczyka) Grzegorza Wawreńczuka, który przy pierwszym kontakcie z piłką mógł strzelić gola. Po jego akcji padła wyrównująca bramka. Bardzo przytomnie pod bramką zachował się Michał Kowalczyk i wpakował futbolówkę do siatki.

Radomiak widząc, że rywal słabnie, bardzo chciał strzelić zwycięskiego gola i nadział się na kontrę. Dariusz Zjawiński ograł jak trampkarza Skórnickiego, dograł do Szymona Lewickiego, który z pięciu metrów wpakował pikę do siatki. Załamani piłkarze Radomiaka dali sobie strzelić jeszcze czwartego gola, ale przy stanie 3:2 arbiter nie podyktował ewidentnego rzutu karnego na Wawreńczuku. Z Nowego Dworu Mazowieckiego